GKS Katowice - strona nieoficjalna

sezon 2014/15

• autor: GKS2006, 2014-12-13 23:53

DOBRY WYSTĘP W RACIBORZU

Oprócz Młodej GieKSy w imprezie uczestniczyły: Odra Opole, Promotor Zabrze, Football Academy Kędzierzyn-Koźle, oraz dwa zespoły Piasta Gliwice i dwa zespoły gospodarza turnieju Unii Racibórz. Turniej był rozgrywany według filozofii „Funino” Horsta Weina, twórcy wielu publikacji w zakresie inteligencji w grze w piłkę nożną. W koncepcji Funino zawodnicy grają na małym boisku na 4 małe bramki bez bramkarzy, gdzie gola można zdobyć z nie większej odległości niż 6 metrów. Młodą GieKSę w turnieju tym reprezentowali w większości zawodnicy młodsi (rocznik 2007) co było widoczne i odczuwalne w kontakcie z rywalami. Katowiczanie po swojej stronie mieli atuty piłkarskie i spokojnie radzili sobie z silniejszymi fizycznie rywalami. W pierwszym meczu GieKSa wygrała z Piastem Gliwice 6:2, drugi mecz to potyczka z Piastem II i wygrana 4-1. Kolejnym z rywali była Odra Opole , mecz był bardzo wyrównany. Obie strony grały bardzo ostrożnie. Mecz rozstrzygnął się w końcówce, kiedy to drużyna z Opola odskoczyła na 2 bramki, jednak nasi młodzi piłkarze w ostatnich minutach pokazali charakter zdobywając dwie bramki w ciągu 60 sekund i doprowadzając do wyrównania. Mecz zakończył się wynikiem 4:4. Podobny przebieg miał pojedynek z Promotorem  Zabrze. Nasz zespół wspiął się na wyżyny swoich umiejętności odrabiając stratę 3 bramek. Mecz zakończył się remisem 5:5 . Ostatnie mecze w turnieju rozegraliśmy z Football Academy Kędzierzyn Kożle , oraz z dwiema drużynami gospodarzy. Mecz z drużyną Football Academy Kędzierzyn-Koźle zakończył się minimalną porażką 5:4 , natomiast pierwszej drużynie z Raciborza ulegliśmy nieznacznie 4:3. Na zakończenie turnieju młodzi GieKSiarze zwyciężyli wysoko Unię II Racibórz  5:1 . Za cały turniej chłopakom należą się duże pochwały. Młodą GieKSę reprezentowali: Zając, Kołacz, Kawała, Oględzinski, Powroźnik, Górny, Brol, Fliegner, Rewakowicz.

Trener: Kamil Androsiuk

Zasady gry wg. filozofii "Funino"

Autor: Treść:pozostało znaków:

Nie samą piłką... cd.