GKS Katowice - strona nieoficjalna

pon.

UBEZPIECZENIE

• autor: GKS2006, 2017-03-07 08:46

OFERTA UBEZPIECZENIA OD NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW.

FUNDACJA SPORTOWE KATOWICE OFERUJE ZAWODNIKOM TRENUJĄCYM W AKADEMII MOŻLIWOŚĆ DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA OD NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW W FIRMIE PZU.

Ubezpieczenie kierowane jest do sportowców (zarówno zawodowców, jak i amatorów), oraz osób rekreacyjnie uprawiających sport, organizatorów sportu, profesjonalnych i amatorskich klubów sportowych, oraz osób uczestniczących w kulturze fizycznej. Przedmiotem ubezpieczenia są trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków, polegające na uszkodzeniu ciała lub rozstroju zdrowia, powodujące trwały uszczerbek na zdrowiu, albo śmierć ubezpieczonego oraz ubezpieczenie kosztów leczenia.

Osoby zainteresowane dodatkowym ubezpieczeniem proszone są o poinformowanie o tym fakcie swojego trenera
do 17 marca br.!

Świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu, obejmuje zdarzenia powstałe w wyniku:
- nieszczęśliwego wypadku
- obrażeń ciała powstałych wskutek ataku epilepsji albo omdlenia z przyczyny innej niż choroba przewlekła
- zawału serca i krwotoku śródczaszkowego
- wysokość trwałego uszczerbku na zdrowiu określana jest zaocznie bez konieczności udziału ubezpieczonego na podstawie przedstawionej dokumentacji medycznej i w oparciu o zaakceptowane i załączone do polisy Tabele Norm Oceny Procentowej Trwałego Uszczerbku na Zdrowiu PZU S.A. W przypadku krwotoku śródczaszkowego, zawału serca, zakrzepowego udaru mózgu oraz zakrzepowego zatoru płucnego wypłata świadczenia i weryfikacja uszczerbku na zdrowiu dokonywana jest przez Ubezpieczyciela poprzez uczestnictwo Ubezpieczonego na komisji lekarskiej i w oparciu o Tabelę Norm Oceny Procentowej Trwałego Uszczerbku na Zdrowiu PZU S.A.
- świadczenie wypłacane jest w takim procencie sumy ubezpieczenia, w jakim ubezpieczony doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu, maksymalnie jednak do wysokości sumy ubezpieczenia ustalonej w umowie ubezpieczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia (w tym rehabilitacji) ma zastosowanie jeśli:
- powstało w związku z leczeniem następstw nieszczęśliwego wypadku, obrażeń ciała powstałych wskutek ataku epilepsji albo omdlenia z przyczyny innej niż choroba przewlekła oraz zawału serca i krwotoku śródczaszkowego.
- świadczenie jest wypłacane na podstawie przedłożonych rachunków, jako zwrot poniesionych kosztów leczenia ubezpieczonego związanych z: wizytami i konsultacjami lekarskimi, zabiegami ambulatoryjnymi, operacjami, badaniami przepisanymi przez lekarza, w tym diagnostyka obrazowa, pobycie w szpitalu, zakupem lekarstw i środków opatrunkowych, zabiegami rehabilitacyjnymi, transportem poszkodowanego z miejsca wypadku do szpitala lub ambulatorium.
- w ramach ubezpieczenia jest także odpowiedzialność za zwrot kosztów nabycia protez i środków pomocniczych, oraz kosztów przeszkolenia zawodowego inwalidów w wysokości do 15% sumy ubezpieczenia trwałego uszczerbku na zdrowiu.
- konieczność poniesienia kosztów leczenia powstała nie później niż w okresie 24 miesięcy liczonych od dnia zajścia zdarzeń, a w przypadku rehabilitacji – jeżeli konieczność jej przepro­wadzenia zaistniała nie później niż w okresie 6 miesięcy liczonych od dnia zajścia zdarzeń

Czas ochrony:
- Umowa ubezpieczenia zawierana jest w pełnym czasie ochrony, obejmującej odpowiedzialność za wypadki nie tylko podczas uprawiania określonej w umowie dyscypliny sportu, lub w czasie wykonywania czynności związanych z uczestnictwem w kulturze fizycznej, ale także w czasie podróży i w życiu prywatnym.

Sumy ubezpieczenia i składka:

Rodzaj świadczenia

Suma ubezpieczenia

Składka

Trwały uszczerbek na zdrowiu

100,00 zł / os

Zwrot kosztów leczenia

Zwrot kosztów nabycia protez i środków pomocniczych

Zwrot kosztów przeszkolenia zawodowego inwalidów

Świadczenia assistance

zgodnie z §21 OWU

PODSTAWA PRAWNA UBEZPIECZENIA: OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA PZU NNW ustalone uchwałą Zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej nr UZ/423/2016 z dnia 24 października 2016r.

Autor: Treść:pozostało znaków:

Nie samą piłką... cd.